20 Nisan 2008 Pazar

Coca Cola Light’ımı Geri İstiyorum

Malumunuz bir süre önce Coca Cola yeni bir ürün çıkardı Zero ismiyle. İddia’ları normal kolayla aynı tadı sıfır şekerle sunmaktı. Yani light koladaki tatlandırıcı etkisinden hoşlanmayan ama şişe şişe kola tüketince de vücutta gereğinden fazla şeker depolayan bünyeleri hedef alıyordu amcalar. Buraya kadar her şey iyi hoş gözüküyordu. Ta ki yaklaşık 10 gündür oturduğum semtte light kola bulamamaya başlamamla birlikte. Bütün marketleri tek tek gezdim, kuruyemişçiler, bakkallar hepsini arşınladım, dolaplarında kalmış son light kolaları satın aldım, ancak geçtiğimiz gün itibarıyla bütün stoklar tükendi. Raflardaki light kolaların yerini Zero aldı.

Her gün en az bir şişe kola içenlerden değilim, bazen bir ay kola içmediğim de olur, ama bazen de her gün bir iki bardak içesim gelir, favorim anlayacağınız üzere Coca Cola Light’tır. Light’ı ortadan kaldırıp Zero’yu empoze etme operasyonuna hangi sivri zeka karar verdi bilmiyorum ama bu kararından bir an önce dönmezse oturduğu koltuğu altından kısa sürede çeker Amerika’daki amcalar. Zira gözlemlediğim kadarıyla birçok tüketici bu durumdan şikayetçi. Sürekli alış veriş yaptığım markete “Light kola gelmiyor mu artık?” diye sorduğumda, önce “Abi Zero var , aynısı sadece adı değişti” cevabını aldım. Biraz üsteleyince “Biz de sipariş verdik abi zaten, light istedik, müşteriler de şikayetçi, almıyorlar Zero’yu” şeklinde bir itirafta bulundu görevli çocuk. Almazlar tabii, sen millete kola diye asiti kaçmış tuhaf bir içecek içirmeye kalkarsan, “Pepsi’nin light’i nasıldı ki ola ?” diye sormaya da başlarlar yakın gelecekte.

Uzun lafın kısası Coca Cola Light’ımı geri istiyorum efendim. Yetkili mercilere duyrulur...

1 yorum:

SibylVane dedi ki...

Tam bir coca cola'cı olarak benim gibi colanın tadından vazgeçemeyenler ama rejimde olanlar için cola zero çok iyi bi haber oldu. Cola Zero'nun coca cola lightın yerini almaya çalıştığını da sanmıyorum. her iki ürünün yerleri ayrı. şekersiz olması ve tadının colaya benzemesi ile zero bambaşka bir yerde, yine o kendine has tadıyla ve light olması özelliğiyle coca cola light başka bir yerde.